Permammas N

Permammas N

Přípravek spojuje protizánětlivý, lokální antiseptický a anestetický účinek v emulzi s dobrou snášenlivostí, která se vyznačuje rychlým a hlubokým průnikem do tkáně.

Antiflogistický účinek je dán obsahem methylsalicylátu. Methylsalicytát je rychle vstřebáván z povrchu kůže a snížením propustnosti cév účinkuje proti otokům. Podporuje narušenou mikrocirkulaci a brzdí buněčnou infiltraci zánětlivého procesu. Komponenty kafru, podporují prokrvování tkáně, účinkují proti tkáňové acidóze, ke které dochází v důsledku porušení mirkocirkulace v zánícené tkáni. Zlepšením průtoku krve se zvýší zásobování tkáně kyslíkem a podpoří se resorpce tkáňového infiltrátu. Zrychlená cirkulace krve také zvýší vlastní plazmatickou obranyschopnost. Kafr podporuje granulaci tkáně, čím se urychlí hojení poškozené tkáně. Lokálním anestetickým účinkem kafru a mentolu je odstraněna bolestivost, což celkově podpoří zdraví zvířat a lokální hojení. Balení 1000 ml emulze

Permammas N

Methylis salicylas 2,5 mg
Camphora 10,0 mg
Mentholum 2,5 mg
Guajacolum 5,0 mg

Permammas N

Použití u krav
Emulzi v dostatečném množství 2 krát denně po dojení důkladně vtírat na dobře očištěné vemeno. Přípravek je možné použít několikrát za den vždy po dojení.
Zatvrdlá vemena (indurace), prevence zánětu vemene (mastitídy), pohmoždění vemene a struků (1-2 dni po poranění nanášet bez masáže), zánětlivé lokální onemocnění končetin a svalů.

Použití u dalších indikací
Emulzi důkladně vtírat na dobře očištěnou zanícenou tkáň 2 krát denně.